www.szkola-best.pl
O nasAkademia przedszkolakaRekrutacjaMetody nauczaniaKursyOferta dla firm

KURSY

Dla najmłodszych

Akademia Przedszkolaka – zajęcia skierowane do dzieci w wieku 3 – 5 lat. Nauka języka  poprzez zabawę, z wykorzystaniem piosenek, wierszyków, inscenizacji, prac plastycznych, historyjek obrazkowych, przy maksymalnej koncentracji uwagi  maluchów. Dzieci w atmosferze zabawy uczą się nazywać otaczające je przedmioty i zjawiska, reagować na polecenia wypowiadane w języku obcym, rozpoznawać melodykę języka. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają 30 minut. Grupy liczą do 8 osób.

Dla dzieci w wieku szkolnym

Kursy ogólne organizowane w dwóch grupach wiekowych – klasy I-III oraz IV-VI    uwzględniające również stopień zaawansowania ucznia. Kwalifikacja do odpowiedniej grupy odbywa się na podstawie testów wstępnych lub/i rozmów kwalifikacyjnych ( nie  obowiązują przy kontynuacji kursu w naszej szkole w kolejnym roku). Są to dynamiczne kursy obejmujące bogaty zasób słownictwa i zagadnień gramatycznych, umożliwiające dobre przygotowanie do egzaminu szóstoklasisty. A wszystko w miłej atmosferze, w niewielkich grupach, z wykorzystaniem elementów dramy, różnorodnych projektów i zabaw językowych. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają 45 minut.

Dla młodzieży

Kursy odbywają się w dwóch grupach wiekowych: młodzież gimnazjalna i młodzież ze szkół średnich. Są to kursy ogólne rozwijające wszystkie sprawności językowe: mówienie, rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu pisanego oraz pisanie, obejmujące ogromny zasób słownictwa i szczegółowe zagadnienia gramatyczne. Niewielka ilość osób w grupach umożliwia ćwiczenie swobodnej komunikacji, w formie dialogów, dyskusji, scenek sytuacyjnych etc. Zakres materiału pojawiającego się na zajęciach pozwala na solidne przygotowanie się do egzaminu gimnazjalnego lub maturalnego. Prowadzimy również roczne kursy przygotowujące do wymienionych egzaminów. W grupach bardziej zaawansowanych możliwość zajęć z native spekaer’em.  Kwalifikacja na kursy odbywa się na podstawie testów wstępnych i rozmów kwalifikacyjnych, przeprowadzanych w języku obcym( nie obowiązują w przypadku kontynuacji nauki w naszej szkole w kolejnym roku szkolnym). Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają 90 minut.

Dla osób dorosłych

Kursy ogólne  obejmujące wszystkie sprawności językowe, ale koncentrujące się na nauce swobodnej komunikacji w języku obcym. Na zajęciach pojawia się tematyka przydatna w codziennym życiu zawodowym i prywatnym, wykorzystywane są scenki sytuacyjne, dialogi, dyskusje etc. Małe grupy i przyjazna atmosfera umożliwiają doskonalenie umiejętności swobodnej wypowiedzi i pokonanie „bariery językowej”. W grupach bardziej zaawansowanych możliwość zajęć z native spekaer’em. Kwalifikacja do grup odbywa się na podstawie testów wstępnych i/lub rozmów kwalifikacyjnych.  Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają 90 minut.